Karta Multisport - jedna karta, wiele wygód


Jedna by wszystkimi rządzić, Jedna by wszystkie odnaleźć, Jedna by wszystkie zgromadzić i w sporcie związać. Tym o to Tolkienowskim wstępem, wywołuje dziś na tapetę firmy świadczące karty multi-sportowe. 


Czasem praca w większej firmie/korporacji po płaca. Wpis będzie się opierał o usługi firmy "Benefit Systems", która oferuje produkt multisportowy w  moim miejscu pracy.Czym jest karta multisport ?

Jest to karta abonamentowa, którą pracownik opłaca cyklicznie zależnie od podpisanej umowy między pracodawcą a właścicielem kart, mogą obowiązywać abonamenty miesięczne bądź kwartalne. Karta daje dostęp do bazy obiektów sportowych z których możemy korzystać bez dodatkowych opłat, bądź za symboliczną kwotę. Każda firma świadcząca tego typu karty posiada własnych partnerów, związku z czym zasoby dostępnych obiektów mogą się nieznacznie różnić. Dostępne obiekty sportowe są na tyle zróżnicowane że każdy znajdzie coś dla siebie, od typowo sportowych ( basen, siłownia, kluby fitness, szkoły sztuk walki ), po szkoły tańca. Baza dostępnych obiektów obejmuje całą Polskę.


Firmy oferujące karty multisportowe:

Multisport Karta


* jeżeli znacie jeszcze jakąś firmę, to dajcie znać w komentarzu


Cena abonamentu ?

Każda firma negocjuje własną umowę, związku z czym ceny zależnie od miejsca pracy będą się różnić. Niektóre firmy mogą świadczyć dodatkowe świadczenia socjalne pokrywając część abonamentu takiej karty. W moim miejscu pracy karta firmy BenefitSystems kosztuje 45 zł na kwartał, co daje 15 zł na miesiąc. U znajomych jest to już 100 zł na miesiąc. Tak jak pisałem, każda firma negocjuje własne warunki świadczenia, które są uzależnione zarówno od wielkości zakładu jak i liczby pracowników.


Jak zdobyć taką kartę ?

Aby dowiedzieć się o dostępności oferty jednej z wymienionych wyżej firm, należy w miejscu pracy udać się z zapytaniem do działu kadr. Jeżeli pracodawca nie przewiduje takich benefitów, można mu to grzecznie zasugerować.


Jak obsługiwać się kartą ?

W pierwszej kolejności szukamy interesującej nas atrakcji na stronie świadczącej karty multisport. W moim przypadku będzię to BenefitSystems https://www.kartamultisport.pl/wyszukaj-obiekty/ W górnej części wyszukiwarki należy podać miasto w którym poszukujemy obiektów, oraz poniżej wybieramy jeden, bądź więcej rodzajów atrakcji które nas interesują. Po potwierdzeniu wyboru, wyszukiwarka w formie mapki pokażę nam najbliższe punktu oferujące zaznaczoną atrakcję,
Podczas wizyty w klubie, przy wejściu okazujemy kartę multisport wraz z ważnym dokumentem z zdjęciem, w celu potwierdzenia tożsamości. Kartą są imienne więc tylko właściciel karty może z niej korzystać.


Ograniczenia karty

Niektóre obiekty mogą posiadać ograniczenia co do użytkowników kart multisport. Warto zwrócić na to uwagę w wyszukiwarce, czy w danym obiekcie nie występują jakieś ograniczenia odnośnie posiadanej karty. Mogą to być limity czasowe, np. na basenie, squashu, bądź limity wejść do obiektu, np. gdy obiekt posiada w swoich zasobach zarówno siłownię jak i basen. Wszelkie informacje znajdują się na stronie obiektu sportowego. 


Jeżeli twój pracodawca oferuje możliwość zakupu kart multisport, to Polecam brać w ciemno. Cena jaka by nie była, zawsze będzie bardziej atrakcyjna od zakupu karnetu miesięcznego, bo nie będziemy przywiązani do jednego miejsca, a i na wyjeździe zawsze można gdzieś dodatkowo się wybrać ;)


Pozdrawiam,
Michał


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.