Jak wybrać siłownię ?

Zastanawiasz się jak wybrać odpowiednią siłownię? Pozwól że rzucę ci trochę światła na twój problem i przekażę parę pomocnych tip'ów. Pamiętaj że każdy stał kiedyś przed tym dylematem. I że to ty płacisz i ty wymagasz.Cena

Na początku należy ustalić sobie kwotę którą możemy wydać za karnet do siłowni. Najtańsze siłownie zaczynają się już od ~50 zł. Większość siłowni to jednak wydatek rzędu 100-150 zł za miesiąc. W wielu miejscach można jednak tą cenę zbić o kilkadziesiąt złotych podpisując umowę abonamentową na rok (dobra opcja kiedy w końcu uznasz że to ta jedyna).

Lokalizacja

Zwróć uwagę na lokalizacje obiektu i na czas dojazdu. Czasem może się okazać że cena karnetu wraz z dojazdem będzie wynosić tyle samo, co karnet do klubu po drugiej strony ulicy. Cóż z tego że siłownia będzie tańsza od innych, skoro wydasz sporo kasy na tankowanie samochodu/bilety autobusowe? Do tego dochodzi jeszcze czas, jaki zajmuje nam dojazd do siłowni. Jeżeli siłownia będzie za daleko, a ty masz wolne tylko 2 godziny, to zaczynają się schody i duża szansa opuszczenia treningu.

Dostępność urządzeń

Przed podpisaniem lojalki warto zainwestować parę złotych w wejścia pojedyncze i sprawdzić jak w różnych godzinach wygląda oblężenie siłowni. Myślę że 2-3 wejścia jednorazowe na siłownie (zazwyczaj pierwsze będzie darmowe) spokojnie wystarczą. Wybierz się w różnych godzinach, rano zazwyczaj jest luźno, ale po południu sytuacja może wyglądać zgoła inaczej, a nie ma nic chyba bardziej irytującego niż oczekiwanie na stanowisko. Ja zazwyczaj sprawdzam następujące godziny: 8.00 , 14.00 , 16.00, dlaczego akurat te ? Bo akurat w tych godzinach zależnie od zmiany w pracy, wybieram się na "gym".

Wyposażenie - ilość i jakość


Wydając ciężko zarobione pieniądze, masz prawo wymagać. Generalnie sprawdź czy na siłowni znajdują się wszystkie urządzenia które potrzebujesz, bądź które masz rozpisane w planie. Sprawdź ich ilość i stan. Czasem bywa tak że coś najzwyczajniej się zepsuje, a menadżer skąpi groszem na naprawę. Z taką sytuacją miałem bliskie spotkanie na jednej z siłowni w Nowym Sączu, gdzie jedno z urządzeń od kilku miesięcy ma nalepioną kartkę "Przepraszamy Awaria". Ważne aby sprawdzić ile ławek i obciążeń znajduje się na stanie. Im większa ilość, tym mniejszy problem gdy na siłowni jest więcej ludzi.


Porządek na siłowni/szatni/części sanitarnej 

Będąc już na siłowni zwróć uwagę na ludzi i na to jak dbają o wspólne otoczenie. Nie raz i nie dwa latałem po siłce w poszukiwaniu sztangielki do pary, bo ktoś akurat drugą wyniósł na sąsiednią salę i po treningu już za ciężko mu było ją odnieść. Podobna zasady tyczy się szatni i sanitariatów, jeżeli są zaniedbane, to też już mówi coś o miejscu.


Salki do na rozgrzewkę i dodatkowe wyposażenie wyposażenie

Do tego wszystkiego dodałbym jeszcze sprawdzenie dodatkowych salek. W ciągu godzin szczytowych, gdy na siłowni jest sporo osób, naprawdę przydają się salki. Możemy na nich spokojnie odbyć rozgrzewkę, czy rozciągnąć się po treningu. Fajnie jak na salkach znajdą się takie rzeczy jak, kettle, sztangielki, maty, roller czy ab whell (moje ulubione urządzenie na brzuch).


I na koniec, najważniejsze: ATMOSFERA

Na sam koniec pozostawiłem najważniejszy punkt. Atmosfera, jeżeli masz z chęcią wracać na każdy kolejny trening, powinieneś czuć się tam może nie jak w domu, ale swojsko.

Powodzenia w poszukiwaniu tej jedynej
Pozdrawiam,
Michał

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.